INTENCJE KÓŁ ŻYWEGO RÓŻAŃCA

INTENCJE KÓŁ ŻYWEGO RÓŻAŃCA
Czerwiec 2026
Intencje Papieskie
O promocję wartości przez sport
Módlmy się, aby sport stał się narzędziem pokoju, spotkania i dialogu między kulturami oraz narodami, a także by promował takie wartości, jak szacunek, solidarność i rozwój osobisty.
Intencje Parafialne
Módlmy się, o rozbudzenie nabożeństwa do Serca Pana Jezusa w życiu wszystkich parafian.
Módlmy się , za naszą Ojczyznę , abyśmy wpatrzeni w Maryję Królową Polski i za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli, strzegli Bożych przykazań i podążali drogą Ewangelii.
PONIŻEJ POMOCNY TEKST NA ROZMYŚLANIE NA czerwiec 2026
Rozważania na pierwszą sobotę miesiąca
MEDYTACJA
- Urszula Kłusek – pallotynka
USTANOWIENIE EUCHARYSTII
Idąc drogą różańcowych medytacji w pierwsze soboty miesiąca, dzisiaj w pierwszą sobotę czerwca, miesiąca, w którym przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, pragnę razem z Tobą, Maryjo, przeżyć tajemnicę Eucharystii. Proszę, moja Kochana Matko, wyproś mi u Boga łaskę głębszego poznania prawdy o Eucharystii i miłości Boga objawionej w tajemnicy Najświętszej Eucharystii. Wiem, Matko Boża, że żaden umysł ludzki ani anielski nie pozna i nie zrozumie do końca, jak wielkim darem jest Najświętsza Eucharystia. Jak wielka jest miłość Boga, który wymyślił i zrealizował tak niezwykły sposób na to, żeby nie tylko być zawsze z nami, nie tylko dawać się nam poznawać, ale wchodzić w takie zjednoczenie z człowiekiem, żeby aż przez dar Eucharystycznego Chleba karmić człowieka sobą i mieszkać w ludzkim wnętrzu. Któż może pojąć taką miłość? Kto ogarnie rozumem wielkość takiego daru? Nikt! Zapewne nikt z ludzi tego nie potrafi. Ale Ty, Maryjo, uczysz mnie całą sobą, że relacja z Bogiem nie opiera się przede wszystkim na rozumie, lecz dzieje się w wierze i miłości. A serce oświecone wiarą może pojmować to, co niewyrażalne słowami, czego nie da się pojąć ludzkim rozumem.
Od samego początku, gdy tylko zostały spisane Ewangelie, Kościół karmi się opisem ustanowienia Eucharystii. Nigdzie nie jest wspomniane, że Ty, Matko Jezusa, byłaś w Wieczerniku Ostatniej Wieczerzy i brałaś w niej udział. Nie szkodzi. Twoja więź miłości z Jezusem była tak wielka i ponad wszystkim, że zapewne w jakiś znany Tobie i Panu Jezusowi sposób wiedziałaś, co dzieje się w Wieczerniku i że Pan Jezus w sposób bezkrwawy podczas Ostatniej Wieczerze składa ofiarę z siebie samego. Tę samą ofiarę, którą nazajutrz złoży w sposób krwawy na Krzyżu. Ty, Maryjo, znałaś poruszenia Serca Zbawiciela i widziałaś, jak wielka miłość sprawia, że oto Pan Jezus, aż do skończenia świata, będzie przez swoje sługi – Kapłanów – powtarzał i uobecniał swą Ofiarę Miłości.
Św. Łukasz Ewangelista tak napisał w swojej Ewangelii o Ustanowieniu Eucharystii:
„A gdy nadeszła pora, zajął miejsce u stołu i Apostołowie z Nim. Wtedy rzekł do nich: «Gorąco pragnąłem spożyć Paschę z wami, zanim będę cierpiał. Albowiem powiadam wam: Już jej spożywać nie będę, aż się spełni w królestwie Bożym». Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie rzekł: «Weźcie go i podzielcie między siebie; albowiem powiadam wam: odtąd nie będę już pił z owocu winnego krzewu, aż przyjdzie królestwo Boże». Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: «To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę!» Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: «Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana”. (Łk 22, 14-20)
Tak wielkie wydarzenie, a w tak niewielu słowach opisane. Taka właśnie jest miłość. Miłości nie mierzy się ilością słów, ale wielkością ofiary. A Pan nasz złożył w ofierze całego siebie. Co więcej, Pan Jezus mówi uczniom, że „gorąco pragnie z nimi spożywać tę Paschę”. Duchu Święty, zapisz głęboko w moim sercu te słowa Pana Jezusa. Tak, mogę przyjmować Pana w Komunii Świętej, mogę Go adorować, mogę każdego dnia uczestniczyć we Mszy św., nie dlatego, że ja tego pragnę, ale dlatego, że Pan tego zapragnął. Zapragnął z miłości do mnie. Maryjo, Pragnienia Jezusa są Twoimi pragnieniami. Jeśli Twój Syn pragnął wydać się w ofierze dla mojego zbawienia i dać mi siebie samego jako codzienny pokarm, to i Ty, Matko, (pomimo bólu Serca w czasie Jego Męki) pragnęłaś, by tak się stało. Pan Jezus wydał na ofiarę i pokarm swoje Ciało i Krew. Ale przecież Jego ludzkie ciało kształtowało się w Twoim łonie, Matko. W Tobie, poczęte z Ducha Świętego, dziecię Jezus od chwili poczęcia czerpało siłę do wzrostu i rozwoju. W Tobie, Maryjo, rozwijało się i wrastało święte człowieczeństwo Jezusa. Gdy Jezus wydawał Siebie na ofiarę dla naszego zbawienia, Ty Maryjo, w cierpieniu i bólu ofiarowywałaś swoje Ukochane Dziecko, Syna Bożego w zgodzie z Jego Najświętszą wolą, dla naszego zbawienia. Ile razy powtarza się ofiara Eucharystyczna Pana, ile razy w Misterium Eucharystii Pan składa w ofierze swoje Ciało i Krew, tyle razy Ty, Maryjo, również ponawiasz swoją ofiarę. A ja, przyjmując Komunię Świętą, spożywam Ciało Jezusa, to samo Ciało – choć ukryte pod zasłoną białej Hostii – które rozwijało się i wzrastało w Twoim łonie, Maryjo. Dlatego zawsze, gdy przyjmuję Pana w Eucharystii, Ty Maryjo, jesteś obecna. I możesz uczyć mnie, jak Jezusa przyjmować, jak ugościć Go w moim sercu, aby czuł się przyjęty i kochany.
Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort, nauczyciel i mistrz życia łaską oddania się w niewolę Jezusowi przez powierzenie się Maryi, tak pisze o tym, co możemy zrobić, aby godnie ugościć Pana Jezusa po przyjęciu Komunii Świętej w swoim sercu:
„Po Komunii Świętej w głębokim skupieniu wprowadź Jezusa Chrystusa do Serca Maryi. Oddaj Go Jego Matce, która Go przyjmie z miłością, w głębokiej pokorze Go uczci, doskonale Go ukocha, czule uściśnie i odda Mu w duchu i w prawdzie wiele usług, które naszemu ciemnemu umysłowi wcale są nieznane. Możesz też sam prosić Jezusa w łączności z Maryją o to, by Jego Królestwo zstąpiło na ziemię przez Jego Najświętszą Matkę, lub o Mądrość Bożą, o miłość, o przebaczenie grzechów lub o inną łaskę, zawsze jednak przez Maryję i w Maryi, mówiąc w pokorze: Panie, nie patrz na grzechy moje. Lecz niech Twe oczy ujrzą we mnie tylko cnoty i zasługi Maryi. (…) Jezu mój, wzrastaj w mej duszy, a ja niech maleję. Maryjo, potrzeba, byś we mnie wzrastała, sam zaś muszę stać się mniejszy niż jestem. Jezu, Maryjo, wzrastajcie we mnie i w moich bliźnich”.
Maryjo, proszę, ucz mnie miłości do naszego Pana w Eucharystii. Ucz mnie dobrze przygotowywać się do Komunii Świętej, otaczać miłością czułą i delikatną, i pełną oddania Jezusa obecnego we mnie przez przyjęcie Jego Najświętszego Ciała. Pragnę być jak żywe tabernakulum. Dawać Panu w mojej duszy pierwsze miejsce i zawsze w pełni, z pełnym poddaniem się odpowiadać na Jego pragnienia. Niech każda przyjęta Komunia Święta, każda chwila adoracji Najświętszego Sakramentu, każda Msza św. otwiera mnie coraz bardziej i bardziej na miłość Boga. Naucz mnie, Maryjo, miłości wiernej; tak wiernej i pięknej, jak miłość pewnej dziewczynki, o której w swojej autobiografii napisał abp. Fulton Sheen:
„Gdzie indziej w Chinach pewien kapłan właśnie rozpoczynał celebrację Mszy Świętej w swoim małym kościółku, gdy do środka wpadli komuniści, zaaresztowali go i uwięzili w domu przylegającym do świątyni. Stamtąd przez okno kapłan widział tabernakulum. Komuniści je otworzyli, wyrzucili hostie na podłogę i ukradli święte naczynia. Ksiądz postanowił wówczas, że na ile starczy mu sił, dniem i nocą będzie adorował naszego Pana w Najświętszym Sakramencie. Około trzeciej w nocy zobaczył małą dziewczynkę, która tego dnia była na porannej Mszy Świętej. Otworzyła okno, wdrapała się przez nie do środka i zeskoczyła na podłogę. Widział, że uklęknęła na oba kolana, przyłożyła język do Hostii i przyjęła Komunię Świętą. W cyborium znajdowało się około trzydziestu opłatków. Dziewczynka przychodziła do kościoła każdej nocy o tej samej porze. W końcu na podłodze została tylko jedna hostia. Gdy mała bohaterka przycisnęła do niej język, aby przyjąć Ciało Chrystusa, rozległ się strzał. Zauważył ją żołnierz komunista. Ostatnia hostia była jej wiatykiem”.
Maryjo, proszę Cię, uproś u Boga dla mnie i wszystkich ludzi na ziemi prawdziwą, szczerą i wierną miłość do Jezusa Eucharystycznego. Amen
PONIŻEJ LINK DO ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU;
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSczyCNG4K3j5tr0uUzCsWBxk7aMoDJEr6jhQqn-vOlEqa0wLQ/viewform
Harmonogram wspólnotowego odmawiania
Koronki do Najświętszego Serca Pana Jezusa
przed Najświętszym Sakramentem: JABŁONNA 2025
Poniedziałek – godz. 13.15
Wtorek – godz. 10.00
Środa – 15.30
Czwartek – 9.00
Piątek – 15.45
Sobota – 11.30
Zapraszamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy.
Adoracja Najświętszego Sakramentu :
Odpowiedzmy z wiarą, odwagą i ufnością na zaproszenie Pana Jezusa skierowane do wszystkich ludzi: ,,Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11,28).
- w Roku Jubileuszowym szczególnie odpowiadamy na łaskę, jaką jest możliwość adoracji Pana Jezusa obecnego
w Najświętszym Sakramencie. W ciągu dnia nasz kościół jest otwarty i każdy może nawiedzić Najświętszy Sakrament, który jest wystawiony w kaplicy adoracji (w bocznym ołtarzu przy obrazie Miłosiernego Pana Jezusa),
- gorąco zachęcamy wszystkich do podjęcia stałej co najmniej półgodzinnej adoracji – są wyłożone listy, na które można się wpisywać tak, aby zawsze ktoś adorował Pana Jezusa, zapraszamy osoby ze wspólnot parafialnych, rodziców, dzieci, młodzież, seniorów, całe rodziny,
- serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wspólnotowej
i indywidualnej modlitwy Koronką do Najświętszego Serca Pana Jezusa, którą ułożył św. Ojciec Pio, aby wypraszać łaski, polecać Bogu proszących Go o modlitwę (prośba o zapoznanie się
z tekstem koronki – dostępne są obrazki/książeczki na stoliku pod chórem, w kaplicy adoracji w bocznym ołtarzu, rozdawane przez członków wspólnoty oraz harmonogramem wspólnotowego odmawiania koronki przed Najświętszym Sakramentem); w naszej parafii są relikwie św. Ojca Pio, wypraszajmy potrzebne łaski za Jego wstawiennictwem.
Przygotowania do Uroczystości Świętego Józefa:
19 marca obchodzimy Uroczystość Świętego Józefa. Poznając Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Opiekuna Pana Jezusa, odkrywamy Ojcowskie Serce Boga.
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do:
- obejrzenia filmu pt. ,,Serce Ojca” o św. Józefie. Jest zamówiony seans na
2 marca (niedziela) br. o godz. 11.00 w kinie ,,Helios”
w Legionowie. Koszt biletu: 16 zł. Chętne osoby prosimy
o zapisywanie się u p. Joanny Młynarczyk (numer telefonu
i szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej naszej parafii),
- udziału w pielgrzymce do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa
w Kaliszu 29 marca br. (sobota). Zbiórka o godz. 6.00 na parkingu przy kościele w Jabłonnie, planowany powrót ok. godz. 20.30. Koszt: 120 zł. Chętne osoby prosimy o zapisywanie się u p. Leonardy Świątkowskiej lub
Leokadii Sieńkowskiej (numery telefonów i szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej naszej parafii),
- trwania w nowennie przed Uroczystością Świętego Józefa – od 10 marca, poprzez tę modlitwę będziemy prosić o Jego opiekę
i orędownictwo u Boga.
- Koła Żywego Różańca:
- 1 marca do udziału we Mszy Świętej o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.30, nabożeństwie pierwszosobotnim, zapraszamy parafian i gości, Koła Żywego Różańca, a także członków innych wspólnot
z naszej parafii – odbędzie się spotkanie wszystkich grup parafialnych,
- gorąco zapraszamy chętne osoby do włączenia się
w Żywy Różaniec – są wolne miejsca w Różach Różańcowych, zachęcamy młodzież do wstąpienia do Młodzieżowego Koła Różańcowego, prosimy
o zgłaszanie się do księży (opiekunem Kół Żywego Różańca jest ks. Paweł Kondracki).
- Prezentacja grup parafialnych, zaproszenie i zachęcenie do włączania się we wspólnoty, wspólną modlitwę:
- zamówione intencje Mszy Świętej, modlitwa za członków grup parafialnych, ich rodzin, o wieczne zbawienie dla zmarłych,
o rozwój wspólnot,
- Grupa św. Ojca Pio – prezentacja, zachęcenie do włączenia się do wspólnoty, między innymi w związku z rekolekcjami prowadzonymi w naszej parafii przez ojca franciszkanina, który przybliża także osobę, charyzmat św. Ojca Pio,
- wspólnotowe i indywidualne odmawianie Koronki do Najświętszego Serca Pana Jezusa: chętne osoby, szczególnie
z Grupy św. Ojca Pio, modlą się według ustalonego harmonogramu przed Najświętszym Sakramentem (np. jedna osoba w wybrany dzień prowadzi modlitwę o danej godzinie), tekst Koronki do Najświętszego Serca Pana Jezusa i różaniec pomocny w jej odmawianiu będą ogólnie dostępne (w kaplicy adoracji, na stoliku pod chórem, wręczane przez np. członków Grupy
św. Ojca Pio),
- prezentacja grup parafialnych zaproszenie i zachęcenie do włączania się we wspólnoty również przez jej członków poprzez np. przekazanie informacji podczas ogłoszeń parafialnych, na stronie internetowej parafii, Facebooku,
- podejmowanie wspólnych inicjatyw (szczególnie związanych
z trwającym Rokiem Jubileuszowym, 100-lecia istnienia naszej parafii) przez grupy parafialne, tak, by mogli dołączać, uczestniczyć w nich inni parafianie, goście, co również integrowałoby całą wspólnotę.
