Parafia rzymskokatolicka

05 – 110 Jabłonna ul. Modlińska 105a

tel: 22 782 42 96

19 IX 2021 OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXV Niedz. Zwykła

Dzisiejsza niedziela to dla naszej parafii ważna uroczystość: Rocznica konsekracji i poświęcenia naszego kościoła i ołtarza. Zapraszamy do udziału we Mszach Św. w dziękczynieniu za tych co wybudowali tę świątynię, dbali o niż i nam przekazali. Bądźmy za to wdzięczni i odpowiedzialni.

W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy równie bardzo ważna uroczystość dla całego Kościoła w Polsce i na świecie: wyniesienie na ołtarze Sług Bożych: Matki Róży Czackiej i Kard. Stefana Wyszyńskiego do godności błogosławionych. Na zakończenie wieczornej Mszy Św. poświęcone zostały obrazy – portrety nowych błogosławionych i umieszczone są tu w kościele.

Składam serdeczne podziękowanie  za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, za dekoracje ołtarzy pięknymi kwiatami, dziękuję także troszczącym się o otoczenia kościoła.

Ruszają zapisy na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Można się zgłaszać przez Internet – informacje na stronie internetowej parafii. Mogą się zapisywać uczniowie klas 8 szkoły podstawowej i starsi, którzy nie rozpoczęli jeszcze formacji. Wszelkie informacje u ks. Jacka.

Pierwsze spotkanie dotyczące I Komunii Św. – w dzisiejszą niedzielę na dodatkowych Mszach Św.: godz. 14.30 – kl. ABCD a o godz. 16.00 kl. EF i pozostałe. Obecność obowiązkowa. Zgłoszenia u Ks. Karola.

Również w dzisiejszą niedzielę – spotkanie grupy Św. Ojca Pio o 16.00 w Sali na plebanii.      Zbiórka dla ministrantów w sobotę o 10:00.

18 września było wspomnienie Św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Dziękuję za udział w nowennie dzieciom i ich rodzicom a w czoraj pierwszaki miały poświęcone tornistry i przybory szkolne. Polecamy w modlitwach dzieci i młodzież. , teraz w rozpoczętym tygodniu modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

Sołtys i Rada Sołecka Wsi Jabłonna zaprasza mieszkańców na zebranie wiejskie 21 IX 2021 godz. 18.00, Dom Kultury w Jabłonnie, ul. Modlińska 102.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii a tygodnik Idziemy na stoliku pod chórem.

Jest zainteresowanie pielgrzymką do Meksyki na Uroczystość Odpustową w pierwszej połowie grudnia. Zainteresowanych proszą o podanie danych do kontaktu po Mszy do zakrystii.

Odnowa w Duchu Św. zaprasza na ogólnopolskie czuwanie na Jasną Górę 25 września. Informacje na plakatach

Organizujemy parafialne ognisko. Zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie ministrantów, bielanki, scholę wraz z rodzicami. Za tydzień po Mszy św. o 13:00 spotkamy się w ogrodzie parafialnym. Młodzież przygotowała dla dzieci gry i zabawy oraz turniej piłkarski. Szczegóły u Ks. Karola.

Otrzymaliśmy bilety na przedpremierowy seans filmu „Fatima”. Chętni mogą odbierać bilety w zakrystii. Pokaz filmowy odbędzie się w kinie Helios w Legionowie w poniedziałek o 10:00.

Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli – tygodnia… oby z Panem Bogiem to będzie piękny. Na pamiątkę beatyfikacji – prezent: ABC Kard. Wyszyńskiego

Raz jeszcze zachęcam do adoracji Pana Jezusa w ciągu tygodnia. Zechciejmy ofiarować te pół godziny raz w tygodniu. Są wyłożone listy pod chórem do tej pięknej deklaracji. Zapraszamy

Biuro Podróży KRÓLOWA POKOJU

Zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorie

W terminie 21 – 29 sierpnia 2021 roku

opieka duchowa ks. Wojciech Szychowski

wyjazd w dniu 20.08.2021 roku godz. 21:00

Warszawa Zachodnia przystanek autobusowy ZTM

Szczegóły pielgrzymki pod nr Tel 668 282 511

lub www.krolowapokoju.com.pl

Życzymy parafianom jak i gościom dobrego tygodnia.

Dekret o odwołaniu dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej
16 czerwca 2021 roku

Warszawa, dn. 16 czerwca 2021 r.

Nr 1381/BD/2021

D E K R E T

Mając na względzie aktualną sytuację epidemiczną, obowiązujące przepisy państwowe oraz postanowienia biskupów obecnych na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej, zgodnie z kan. 87 § 1 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, niniejszym z dniem 19 czerwca 2021 r. odwołuję udzieloną dnia 12 marca 2020 r. ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane.

Powyższe odwołanie dyspensy ogólnej oznacza, że wierni są ponownie zobowiązani do uczestniczenia we Mszy Świętej niedzielnej oraz świątecznej. Osoby, które z powodu choroby, niesprawności lub innej ważnej przyczyny nie mogą wziąć udziału w Eucharystii, powinny dołożyć starań, aby – m.in przez lekturę czytań i modlitw mszalnych przewidzianych na dany dzień – wzbudzić w sobie pragnienie Eucharystii (por. Dies Domini, 54).

Eucharystia jest centrum życia Kościoła i to w niej zawiera się całe Jego duchowe dobro, dlatego proszę, aby nasz udział we Mszy Świętej był nie tylko wypełnieniem obowiązku wynikającego z przykazań, lecz także pełnym miłości spotkaniem z Jezusem Chrystusem – Lekarzem naszych dusz i ciał.

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski

Życzymy Wszystkim błogosławionej niedzieli i całego tygodnia: obfitości łask Bożego Miłosierdzia.

Informacja o wyborze Wykonawcy:

dotyczy postępowania w sprawie Wykonawcy na remont elewacji kościoła parafialnego p.w. Matki Bożej Królowej Polski.

ZAPYTANIE OFERTOWE

dotyczy projektu: : Remont elewacji kościoła parafialnego p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie.

Zapytanie_ofertowe_jablonna

przedmiar_jablonna