Niedziel Chrystusa Króla Wszechświata

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA                                                       UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 24.11.2019 - Pokój ...

Uroczystość tę wprowadził do liturgii Kościoła katolickiego papież Pius XI na zakończenie roku jubileuszowego dnia 11 grudnia 1925. Uroczystość została wprowadzona w całym Kościele encykliką Quas Primas. Papież nakazał nadto, aby we wszystkich kościołach tego dnia po nabożeństwie głównym przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówiono litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu. Początkowo święto obchodzone było w ostatnią niedzielę października. Reforma soborowa (1969) zmieniła nazwę święta (z Chrystusa Króla na Chrystusa Króla Wszechświata) oraz przeniosła święto na ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko, co rodzaj ludzki w nadprzyrodzonym i przyrodzonym porządku posiada i czego się spodziewa, ma swój początek i mieć będzie swój chwalebny koniec w Jezusie Chrystusie. Poprzednie umiejscowienie w kalendarzu wiązało się z podkreśleniem, że obchodzone 1 listopada święto wszystkich świętych jest konsekwencją społecznego królowania Chrystusa.

Episkopat Polski, z okazji 50-lecia ustanowienia tego święta, wydał w roku 1975 List pasterski

PRAKTYKĄ LAT UBIEGŁYCH TUŻ PO PIERWSZEJ NIEDZIELI ADWENTU ROZPOCZYNAMY WIZYTĘ  DUSZPASTERSKĄ TZW. KOLĘDĘ. ROZPOCZYNAMY ZATEM OD 04 XII 2023

ROZPOCZNIEMY OD MIESZKAŃCÓW OŚ. RAJSKA JABŁOŃ, A W OKRESIE ŚWIĄTECZNYM OŚ. BUKÓW I UL MODLIŃSKA ZACZYNAJĄC OD STRONY WARSZAWY. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ PODAMY SZCZEGÓŁY

PRZYJMIJMY W NSZYCH DOMACH DAR BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *